zachranna stanice 1 20240528 1935219289Celou zimu a i teď na jaře sledují třídy 4.A a 5. A zajímavou webovou stránku záchranné stanice a to nejenom ve třídách, ale i ve školní družině. Zimní krmítko se vyměnilo za dvě čapí hnízda - černého a bílého čápa. Sledovali jsme námluvy, sezení na vejcích i vylíhnutí mláďat. Tak moc jsme tím byli uchváceni, že jsme se rozhodli, že Makov navštívíme. Paní nás provázela krásným areálem. Ve voliérách byli ptáci, kteří si zranili křídlo o dráty vysokého napětí. Zpovzdálí jsme sledovali hnízdo bílých čápů. Také jsme krmili rybami vydru Matýska, který je ve stanici již sedm let. I mláďata kuny se dostaly do Makova, aby se za dva týdny až vyrostou a zesílí mohla vrátit zpět do přírody. Během naší návštěvy záchranná stanice přijala další dvě mláďata ptáků. Jeden, až vyroste, bude vrácen zpátky do přírody a u druhého se zatím neví, zda se mu poraněné křídlo uzdraví. Nakonec si každý z nás mohl vyzkoušet jaký je to pocit, mít na ruce dravou poštolku. Výlet jsme zakončili opékáním špekáčků. Byl to pro nás neuvěřitelný zážitek, když jsme z blízka viděli to, co půl roku sledujeme pomocí webových kamer. Na rozloučenou každá třída dostala ptačí krmítko s nápisem MAKOV a to díky tomu, že každý z nás přivezl zvířátkům nějaké dobroty. Obě třídy se rozhodly, že budou na podzim součástí naší školní geostezky. Doufáme, že se tam ještě někdy osobně podíváme.

Děti ze 4.A a 5.A