vylet 1 20221129 1889074208V adventním čase jsme se s našimi prvňáčky vydali za Ježíškem do Betléma prostřednictvím divadelního představení v divadle Minaret. Děti zaujal nejen příběh o Ježíškově narození, ale líbily se jim také koledy, které celé představení provázely. Na závěr jsem se ještě prošli nazdobeným centrem Prahy a u stromečku na Staroměstském náměstí si užili pravou vánoční atmosféru.   
 
Paní učitelky Renata a Tereza

V průběhu týdne  23.- 25.11. 2022 se uskutečnil turnaj mezi školami Prahy 13 kategorií  6. – 9. tříd ve florbalu, kterého se účastnila i naše škola. Turnaj absolvovalo 12 škol z Prahy 13 a konkurence byla veliká. Obrovskou pochvalu zaslouží žákyně 6. - 7. tříd ve složení: Vali, Naty, Kiki, Viki, Lucka, Niki, Sára a Ester, které celý turnaj vyhrály a zaslouženě si odnesly pohár, medaile a diplom za 1. místo. Reprezentanti chlapeckých kategorií nepostoupili ze skupin, ale získali cenné zkušenosti na poli sportovním i v dodržování pravidel fair play. foto a video 

Číst dál:

halloween 1 20221031 1715486312Tradice je tradice a tak jsme ani letos nezapomněli oslavit svátek plný strašidel, kostýmů, dobrot a zábavy, na který se děti z naší školy těší celý rok.  A prvňáčci, pro které to byla letos premiéra, se těší dvojnásob!  Od starších kamarádů už dobře vědí, že na všechny bude čekat odpoledne a večer plný sladkostí, které si musí "vykoledovat" na stanovištích, kde plní nejrůznější úkoly, projít stezkou odvahy, pořádně se vydovádět při tanci a reji v maskách, které nakonec vyhodnotí odborná porota, dát si halloweenský raut složený ze všemožných dobrot, které připravili tvořiví rodiče a navrch ještě pizzu, aby to nebylo jen o sladkostech

Číst dál:

vyukove hnizdo 1 20221027 1414962521Dne 25.10.2022 absolvovala třída 6.A v Domě dětí a mládeže ve Stodůlkách výukový program realizovaný Hospodářskou komorou a MČ Praha 13 v rámci projektu Polytechnická hnízda, který lze jednoduše popsat jako moderní dílny. Žáci byli rozděleni do dvou skupin zaměřených na robotiku a mechaniku. V těchto skupinách pracovali celé dopoledne.

Číst dál:

Na zimním stadionu Bronzová dnešním dnem začaly třídy 1.A. 2.B a 4.A   další bruslařskou sezónu. Na ledové ploše si tak děti užily první letošní společné bruslení. Druháci a čtvrťáci už zvládnou spoustu věcí sami, prvňáčci dnes poprvé trénovali například sebeobsluhu při obouvání bruslí. Na ledu jim pak s bruslením pomohli zkušenější starší kamarádi a paní učitelky. A uvidíte, jak se budeme v jízdě na bruslích všichni zlepšovat! Protože bruslení nás baví!

paní učitelky Renata, Monika, Dana a Terezka

halloween 1 20221104 1958218788V pondělí se ve třídách třeťáků neobjevily děti, ale neskutečná strašidla, čarodějnice a jiné příšery. Po vzájemném představení se všichni pustili do plnění strašidelných úkolů a vyrábění, které nás provázelo skoro celý týden. Pondělní den jsme zakončili tanečním rejem strašidel, na který jsme přizvali i strašidla z 1.B. Moc jsme si to všichni užili.
Paní učitelky Táňa, Barča a paní asistentka Adéla

utulky 1 20221023 1483787833Jako každý rok jsme organizovali sbírku dobrot pro zvířecí útulky. Letos jsme to ale “rozjeli” ve velkém stylu. Protože všichni rádi soutěžíme, zapojili jsme se do výzvy oslovit co největší množství dalších lidí, kteří by se k nám přidali a podpořili dobrou věc. Znovu jsme dokázali, jakou fantazii máme a tak jsme to “poslali” do nemocnice v Motole, domova důchodců, oslovili jsme zákazníky prodejny Albert a mnoho dalších firem, organizací a samozřejmě rodin.

Číst dál:

utulky 1 20221120 1226655550Jako každý rok proběhla i letos na naší škole sbírka psího a kočičího jídla. Dopadla skvěle, sbírka byla rozsáhlá, takže jsme mohli obdarovat hned dva útulky. Psí v Bukovince (paní majitelka si sbírku sama odvezla) a psí a kočičí v Drahlovicích (sem byla sbírka dovezena). Majitelky útulků byly nadšené nejen z jídla pro své svěřence, ale i z mističek, pamlsků, hraček, dek, vodítek, kartáčů atd. Také se pozastavovaly nad tím, jak moc se toho nasbíralo a nešetřily chválou našich dětí i rodičů.

Číst dál:

trenei 1 20221103 1231080447Díky projektu Trenéři do škol https://www.treneriveskole.cz/, do kterého je naše škola zapojena, si mohou naši prvňáčci vyzkoušet mnoho různorodých sportů, odhalit své skryté talenty a hlavně poznat, co je baví a jakému sportu by se chtěli věnovat! Zatím si vyzkoušeli několik lekcí basketbalu a juda. Děti jsou nadšené!  Hodiny vedou profesionální trenéři, od kterých můžeme my, paní učitelky, získat spoustu nápadů a inspirace do běžných hodit tělocviku. Moc děkujeme za tento skvělý projekt, který je velkým přínosem pro všechny! 
 
Paní učitelky prvňáčků Renata a Tereza. 

Podzim by nebyl podzimem bez pouštění draků. Děti ze třídy 1.B pozorovaly každý den povětrnostní podmínky, aby jim draci pěkně vzlétli.  Konečně se 19.10.2022 dočkaly. Začalo se sestavovat, přivazovat, namotávat a přehlídka pestrobarevných draků všech tvarů a velikostí mohla začít. Některým to chvilku trvalo, než vzlétli a někteří draci se chtěli spolu zase tak kamarádit, až se do sebe zamotali. Sluníčko nám krásně svítilo a všichni jsme si Drakiádu moc užili.

Děti z 1.B, paní učitelka Tereza a paní asistentka Maruška

rohliky 1 20221120 1973323508Celý týden si děti připomínaly legendu o svatém Martinovi. Vytvářely výzdobu, malovaly, vystřihovaly, nalepovaly a těšily se na páteční pečení svatomartinských rohlíčků. Připravovaly těsto, sypaly mouku, přidávaly máslo, smetanu, cukr, hnětly, prodělávaly a válely těsto. Nakonec se podařilo vyválet placky, ze kterých děti tvořily rohlíčky s různými náplněmi. A pak jsme jen pozorovali, jak se rohlíčky pečou. Upečené si děti pocukrovaly a s chutí se do nich pustily. Maminky již vědí, jak šikovné pomocníky doma mají.

Děti ze 2. A a paní učitelka Jarka, Gábina a Lenka Korejtková

halloween 1 20221101 2089385643V pondělí 31.10. zažily děti z přípravných tříd a z 1.B opravdovou halloweenskou oslavu.

Hned ráno je čekala halloweenská strašidelná stezka, na které musely děti splnit řadu úkolů. Potom si zahrály různé hry, zatančily si a nakonec  ochutnaly řadu dobrot, které jim připravili rodiče.

Oslava se moc povedla!

Paní učitelky Tereza, Veronika a Daniela a paní asistentky Maryam a Míša

strasidla 1 20221020 1040824861V pondělí 17. října se to stalo. Vyrazili jsme krásným slunečným ránem za pražskými strašidly. Prošli jsme po Karlově mostě do Mostecké ulice. V muzeu na nás čekala spousta příběhů a pověstí a hlavně strašidla, která v naší Praze straší už dlouhá staletí. Prošli jsme temnou podzemní uličkou, kde jsme viděli např. Golema, potkali nemluvně, létající po Karlově mostě, vodníka a mnoho dalších. A že z nich šel strach…….

Číst dál:

planetarium 1 20221114 1679178714V pátek 11.11. 2022 se vydaly děti z 2. B do Planetária za dobrodružným příběhem dvou kamarádů, ledním medvědem a tučňákem. V pohádce Polaris se zvířátka vydala k Marsu a Saturnu a my se díky jejich letu dozvěděli spoustu zajímavostí o střídání dne a noci, o ročních obdobích. Na největší promítací ploše v ČR jsme pozorovali hvězdnou oblohu, další planety, Měsíc, souhvězdí a také zažili let do vesmíru. Moc se nám to všem líbilo.

paní učitelky Dana a Jana

praha 1 20221030 1673704022Vydali jsme se na další dobrodružnou výpravu našeho projektu, do časů hvězd a mandragor. Bloudili jsme tajemnými křivolakými uličkami, ve kterých za dávných časů bylo možné potkat císaře, Golema, magistra Kellyho i ďábelského doktora Fausta. Obdivovali jsme orloj, prošli jsme se po Karlově mostě, hledali jsme sochu Bruncvíka, vychutnali jsme si romantickou plavbu po Vltavě. Už se těšíme na další tajemství, které Praha ukrývá.

2. A a paní učitelka Jarka a Gábina

archeoskanzen 1 20221019 1549375800 Dne 19. října vyjela třída 6.B v doprovodu paních učitelek Žáčkové a Svobodové na exkurzi do Archeoskanzenu Březno u Loun, ve kterém jsme se mohli dozvědět jak žili lidé v době neolitu. Krátce po příjezdu jsme se posadili kolem ohně v dlouhém domě, kde nám paní průvodkyně v dobovém oblečení vysvětlila některé pojmy, následně jsme měli možnost si vyzkoušet hru na pravěké hudební nástroje. Potom nám i s výkladem ukazovala výrobky z tehdejší doby např. srp, pěstní klín, nebo kožené boty. Po krátké pauze jsme si zkusili opracovat kámen a drtit obilí na mouku, ze které jsme ochutnali na ohni připravené placky. Tento výlet do minulosti se nám velmi líbil.

Anežka Válová, 6.B

Dne 25.10.2022 se náš ročník vydal na výlet do Hudebního divadla Karlín. Náš výletíček započal v 8:30 ráno, kdy jsme se shromáždili před školou ve formálním oblečení jak civilisti a vyrazili na autobusovou zastávku Malá Ohrada. Odtud nám jel autobus na Nové Butovice, kde jsme přestoupili na metro a dojeli až na Florenc.

Číst dál:

odpoledne 1 20221027 1602546313dne 25.10.2022 třída 6.A navázala na tradiční aktivity žáků druhého stupně a připravila zábavné odpoledne pro mladší spolužáky ze základní školy Janského.
Na oválu venkovního atletického hřiště instruktoři dětem vytvořili 7 stanovišť s různými sportovními, či poznávacími úkoly. Skupinky 4 dětí společně prošly celým nabízeným programem a na závěr je čekala zasloužená odměna.
Velká pochvala Sáře, Natálce, Lukášovi, Enesovi, Anežce, Dominikovi, Esterce, Kačence a Terezce

vysehrad 1 20221016 1308823821V  pátek 14. 10. se žáci 5. tříd vydali na výlet za poznáním Vyšehradu. Nebyl to však jen tak obyčejný výlet. Žáci se na celé dopoledne stali badateli a společně s hlavním průvodcem se vydali hledat atributy, které souvisejí s historií tohoto místa. Během této interaktivní vycházky navštívily třídy Staré purkrabství, kde ve starých knihách hledaly mapy, atributy a klíče k tajemným skříňkám s poklady. V kostele sv. Petra a Pavla pak skládali žáci přísahu králi Vratislavovi II. s poselstvím a přáním české zemi. 

Číst dál: