tlocvik jinak 1 20240502 1443312527Třídy 5. A a 4. A se zúčastnily programu Hodiny tělocviku jinak, který pořádá KD Mlejn. Vůbec jsme nevěděli, co máme očekávat, ale stálo to zato. Nejprve jsme si zahráli netradiční honěnou, pak nás čekala důkladná cirkusová rozcvička. Napodobovali jsme pohyb různých zvířat a to nás velice bavilo. Nakonec jsme se rozdělili do tří skupin, které se po 20 minutách střídaly. V první skupině jsme trénovali kotrmelce, hvězdy, stojky – prostě gymnastiku. Ve druhé skupině jsme se učili žonglovat s flower sticks, a i když jsme to dělali poprvé, šlo to všem skvěle. Třetí skupina se učila různým prvkům na barevných šálách. Ač to vypadá jednoduše, potřebujete silné ruce a zpevněné tělo. Všichni jsme se do cviků na šálách vrhli s vervou a dařilo se nám. Nakonec jsme se protáhli, aby nás nebolely svaly, a dali si svačiny, jelikož po dvouhodinovém sportovním výkonu vyhládne. Určitě se do Mlejna ještě vrátíme a již se těšíme, jaký program nám trenérky připraví.

Z prací žáků 4. a 5. A