andersen 1 20240321 1097305149Ve čtvrtek 21. března 2024 se děti a paní učitelky z 1.A, 2.A a 3.B třídy přidaly k velké smysluplné akci na podporu dětského čtenářství, která se jmenuje Noc s Andersenem. Naše noc patřila pohádkám právě Hanse Christiana Andersena. Na začátku večera jsme si navzájem představili spousty krásných knížek, psali veledůležité přání, ve skupinkách skládali pohádkové obrázky. Na památku si děti vyrobily krásnou lasturu, která patřila k jedné z pohádek. Poté děti ulehly na své spacáky a polštářky, napínaly uši a vyčkávaly návštěvu pana Andersena.

Přišel a zajímavě povídal o svém nelehkém životě, o svém psaní. A pak už přišlo na řadu čtení pohádek. A nejen to, také se lezlo komínem, soutěžilo, tancovalo, poslouchala hudba a četlo a četlo. A děti pomalu při pohádkách usínaly. Letošní ročník je za námi. Už dobře víme, jak je důležité číst knížky. A vzpomínat budeme i na slova pana Andersena, který nám řekl: „Tak tedy poslouchejte, pohádka začíná. Až si ji povíme celou, budeme vědět víc, než víme teď.“ H.CH.ANDERSEN 

 

Paní učitelky Dana, Monika, Renča a Hanka