erasmus 1 20231115 1735735600Minulý týden nás navštívily v rámci Erasmu dvě studentky VŠCHT z Litvy a Ázerbájdžánu, aby našim žákům představily svojí zemi.

Studentka Augustina vyprávěla o Litvě, ze které pochází, a popsala nám všeobecné, geografické a historické informace a kulturní zvyklosti své země. Na konci hodiny jsme ochutnali typický sladký pokrm Šakotis, který nám Augustina přinesla. Všem žákům velmi chutnal.

Studentka Humay, která pochází z Ázerbájdžánu, nám také poutavě vyprávěla o své zemi, svých tradicích a zvyklostech a také o svém jazyku.

Studentky navštívily páté až deváté ročníky a podle toho zvyšovaly také náročnost mluveného projevu v anglickém jazyce. Pro naše žáky to byly zajímavé hodiny, kde se dozvěděli něco nového o dalších evropských kulturách a mohli se tak procvičit v anglické konverzaci a rozšířit slovní zásobu.

Budeme se opět těšit na jejich návštěvu.

J. Zaťko