muzeum 1 20220516 1336757966V pátek 13. 5. žáci 4. B navštívili Národní muzeum. Nejprve jsme si prohlédli výstavu minerálů a hornin, kde děti vyhledávaly minerály, které je zaujaly barvou, tvarem, výskytem.. Pak jsme prošli prehistorickými sbírkami naší planety od prvohor a seznámili se se vším, co v té době bylo k vidění. Nejvíce všechny zaujali mamuti a trilobiti, které si mohly děti osahat. Zhlédli jsme film, jak byli mamuti zrestaurováni. Nakonec jsme skončili v Pantheonu, ve kterém jsme vyhledávali nám známé osobnosti.

Tím však výlet neskončil. Společně jsme se vyfotili u sochy svatého Václava a nakonec jsme si dali skvělou zmrzlinu. Určitě půjdeme do Národního muzea znovu, jelikož nás čeká další objevování.

Učitelka: Karla Krištofová