projekt 1 20141119 1286577744Na dnešní den (19.11.) jsme měli naplánovaný společný program se třídou 8. B paní učitelky Olšovské a to konkrétně vydat se po stopách jedné z částí Královské cesty v centru metropole. Plánovanou akci nám však překazila nepřízeň počasí, leč, společný program jsme již dětem rušit nechtěly. Sešli jsme se tedy hned ráno, obě třídy, v prostorách 1. A.

Pro prvňáky to byla vůbec první zkušenost a kontakt ve výuce s třídou z druhého stupně. Pro usnadnění seznámení a navázání lepšího kontaktu mezi žáky jsme utvořili namíchané skupinky a připravili tvorby myšlenkových map s jednoduchým zadáním: "Jaké je být prvňákem / osmákem".

Společná práce malých i velkých žáků byla překvapivá, místy až ukázková. Osmáci se vžili do rolí pomocníků a zodpovědně asistovali mladším, vysvětlovali, ukazovali. Prvňáci jim pomoc opláceli vřelým a kamarádským přístupem.

V druhé části vyučovacího času jsme, opět společně a ve skupinkách, vytvářeli vánoční ozdoby, které obohatí naše stánky na školním jarmarku.

Závěrečné hodnocení všech žáků z obou tříd mělo celkově pozitivní ohlas a tak přislib další společné akce na sebe nenechal dlouho čekat.

Zapsala Alžběta Adamíčková