ovce 1 20230622 1162945225V pondělí se děti ze 3. A účastnily zážitkového programu v krásné přírodní rezervaci nedaleko naší školy. Dozvěděly se, proč se v přírodních rezervacích v posledních stoletích páslo, proč je pasení znovu obnovené, jak je možné, že lokalita není zastavěna městskou zástavbou, co ji ohrožuje a jak ji lze ochraňovat. Také si zahrály simulační hru „Na ovce a ovčácké psy“, díky které se připravily na převzetí skutečného stáda.

Poté měly za úkol ovce i kozy vypustit z ohrady a jít s nimi na místa obvyklé každodenní pastvy, kde se setkaly se spícím pastýřem, kterému měly za úkol popsat, jak žijeme dnes. A ten jim za odměnu dovolil nakrmit své stádo suchým pečivem. Byl to skvělý zážitek a především si všichni moc užili přímý kontakt se zvířaty.

Paní učitelky Barbora a Adéla