bojovka 1 20230612 1233734001V pondělí 5. června se žáci 5. B a 3. A vydali poznávat památky Prahy netradičním způsobem. Nejprve paní lektorka, se kterou jsme se setkali na Křížovnickém náměstí, rozdělila děti do šesti skupin a děti se hned začaly seznamovat s životem Karla IV. a jeho stavbami v Praze. Na Karlově mostě se děti dověděly spoustu informací o jeho stavbě, sochách i životě ve středověku. Během této procházky žáci odpovídali na nejrůznější otázky a za správné odpovědi dostávali „dukáty“, které jim přinesly body do jejich týmu.

Poté jsme se vydali na Kampu, kde již děti soutěžily v týmech. Podle mapy jednotlivé skupiny vyhledávaly na devíti stanovištích nejrůznější objekty, sochy, nápisy. Tak poznaly Lichtenštejnský palác, Sovovy mlýny, Werichovu vilu, sochu Josefa Dobrovského. Všichni se s úkoly vypořádali bez chybičky, a proto je čekala sladká odměna. Celou bojovku jsme si užili a dověděli jsme se mnoho nových informací o krásných zákoutích Prahy.
Učitelky: Karla, Barbora, Adéla