S dětmi jsme podnikli interaktivní výlet časem. Podstatnou částí náplně práce paleontologa jsou terénní práce. V Triloparku děti odkrývaly model dinosaura rodu Deinonychus v životní velikosti. Prostor naleziště byl rozdělen čtvercovou sítí do úseků, kde pracovali členové týmů. Jejich úkolem bylo precizně očistit kostru od písku, v němž je pohřbena, a do pracovního listu (resp. „terénního zápisníku) provést pečlivý zákres odkryté části, která byla na obrázku vynechána. Na konci programu lektoři vyhodnotili nejpečlivěji zpracovaný list a vítězka Anička Bartošková byla odměněna věrnou replikou devonského trilobita. Dále jsme se seznámili s preparací vibrační jehlou, každý žák měl možnost vytvořit si vlastní sádrový odlitek trilobita podle vlastního výběru.U dětí akce sklidila nadšený ohlas a podle mého názoru se všichni zúčastnění nejenom dobře bavili, ale dozvěděli se i spoustu zajímavého.

Monika Linhartová, třídní učitelka V.A