drakiada 1 20151101 1242449170Ve středu 21. 10. 2015 naše škola v odpoledních hodinách přivítala malé i velké zájemce o pouštění draků na tradiční akci Drakiáda. Jelikož nám nefoukal vítr, drakům se do oblak moc nechtělo.

Vše zachránili jejich „krotitelé“, kteří se s nimi museli domluvit a naběhat mnoho kilometrů. Po pouštění draků se návštěvníci vydali do „dračí říše“, kde si mohli nakrmit draky tenisáky, proběhnout se při dračím běhu, či sledovat draky po jejich stopách. Vše vyvrcholilo předáváním diplomů a sladkých odměn za nelépe létající a nejkrásnější draky, na jejichž výběru se podíleli všichni zúčastnění. I ti, kdo nevyhráli, si odnesli sladkost a malou upomínku  na tento den. Celou akci pod vedením paní učitelky Uhlíkové zorganizovaly naše deváťačky, kterým asistovali žáci z osmé třídy. Už nyní se těšíme na barevnou dračí podívanou v příštím roce.