podzim 1 20151022 1373718446V rámci celotýdenního projektu ,,Máme rádi podzim“ se naši čtvrťáci vrhli do plnění podzimních úkolů. Během týdne jsme si zopakovali hlavní znaky podzimu, vyráběli skřítky, o kterých napsali i smyšlený příběh, naučili jsme se podzimní básničku,

která se pak stala nedílnou součástí celého týdne. Skvěle se vydařilo i naše podzimní vaření, kde jsme vyzkoušeli naše schopnosti při přípravě bramboráčků. Byla to dobrota a olizovali jsme se nejen my, ale i naši učitelé, kterým jsme samozřejmě dali ochutnat. Hamburgry nám propojily téma podzim v Aj- Bonfire Night neboli Noc ohňostrojů, kdy Angličané slaví událost z roku 1605- ,,spiknutí střelného prachu“. V tuto noc září všude ohňostroje a připravují se různé dobroty. Pokusili jsme se také vyzdobit okna školy v šatnách a namalovali a vybarvili podzimní obrázky. Také jsme ve skupinkách vyrobili draky z kartonu, které zdobí šatny naší školy. Poslední den jsme měli drakiádu, na které jsme vyzkoušeli sílu našich draků a jejich létající umění. Nejvíc lítal drak Máťovi a Jessice. Bylo to moc fajn a těšíme se zase na další projektový týden.

A. Kudličková a děti 4.A