drogam ne 1 20151018 1438686733V rámci primární prevence naší školy ve středu 14. 10. 2015 proběhl na druhém stupni a v páté třídě projektový den s názvem Drogám NE. Dopoledne začalo přednáškou dlouholetého odborníka na drogovou problematiku a zakladatele nadace Drop In PhDr. Ivana Doudy.

Během přednášky se žáci dozvěděli informace o nejběžnějších drogách a jejich negativním působení na člověka. Na konci přednášky pak I. Douda odpovídal na různorodé otázky žáků i učitelů k danému tématu. Den pak pokračoval v jednotlivých třídách, kde děti pod vedením třídních i netřídních učitelů a učitelek pokračovaly s protidrogovou prevencí. Někteří žáci se učili v sehraných scénkách technikám odmítání drog – hlavně cigaret a alkoholu, jiní se seznamovali prostřednictvím pracovních listů s účinky alkoholu a kouření na lidský organismus, další pak vyplňovali testy k dané problematice a byli překvapeni, co všechno drogy mohou napáchat. Na závěr všechny třídy zhotovily plakáty s protidrogovou tématikou, které budou vystaveny v prostorách chodeb druhého stupně.

Karla Krištofová – metodička primární prevence