hudba 3 20141110 1673293417Ve čtvrtek 6.11. vyrazily třídy 2.A, 2.B, 3.A, 4.A a 4.B do mlhavého rána. Jejich cílem byl KD Mlejn ve Stodůlkách. Zde pro ně byl připraven hudební program se záhadným názvem „Hodina Hv jinak“. Na podiu nás přivítal bubeník Thoki, který nás celým programem provázel a řídil bubnování.

Ano, bubnování a hraní. Hráli všichni….což znamenalo okolo 200 dětí a znělo to skvěle. Jedná se o společné bubnování metodou DrumCircle pod vedením zkušeného facilitátora, kde se děti stávají jedním celkem, avšak každý má svoji roli...

Děti zjistily, že se dá hrát na umělohmotné trubky, a vyzkoušely hru na bubny, na tělo, tanec a rytmický pohyb.

Dle reakcí a hodnocení dětí bylo znát, že se program velmi líbil a byl skvělým zážitkem. Je třeba říci, že když jsme odcházeli, ošklivé počasí nám už vůbec nevadilo – byli jsme nabití úžasnou energií a pocitem, že jsme se naučili něco nového.

Kateřina Šrámková