hrad 1 20180514 1348626987Ve čtvrtek 3. 5. se žáci 4. a 5. tříd vydali na další misi za poznáváním pražských památek, na Pražský hrad. Děti se opět staly badateli, kteří v prostorách Pražského hradu vyhledávali odpovědi na otázky v pracovních listech.

Společně jsme navštívili katedrálu sv. Víta a obdivovali se této dokonalé gotické stavbě. Poté si děti prohlédly Vladislavský sál a představovaly si hostiny a turnaje, které zde v minulosti probíhaly. Podívaly se z okna, odkud byly v roce 1618 vyhozeni císařští místodržící. V bazilice sv. Jiří si žáci prohlédli jednoduchou románskou výzdobu a ve Zlaté uličce jsme všichni přemýšleli, jak mohli lidé dříve žít v tak malých místnostech. Kluky však asi nejvíce zaujalo vězení s mučírnou, kde byly vystaveny různé mučící přístroje, které by asi nikdo nechtěl vyzkoušet na vlastní kůži. Mise se vydařila i proto, že nám celé dopoledne svítilo sluníčko, a již se těšíme na další poznávání pražských památek.

Učitelky 4. a 5. tříd