parlament 1 20221002 1941174505    V pátek 16. září 2022 se na naší škole konaly volby do parlamentu. Byl to pro nás velký den, protože jsme zatím žádné volby nezažili. Celé to spočívalo na tom, že každá třída volila ze svých spolužáků dva „parlamenťáky“. Vše se odehrálo v rámci třídnické hodiny. Celá naše třída se přesunula do sborovny. Tam už na nás čekala volební komise, která byla složená z žáků 3. – 9. tříd. Dále zde byla zástěna, volební urna, vlajka a státní znak. Z naší třídy tam seděla Terka Slabihoudková.

Postup volby byl  následující:

1. Každý žák se prokázal ISICem nebo žákovskou knížkou a dostal volební lístek své třídy.
  2. Za zástěnou označil dvě jména.
  3. Volební lístek žák vhodil do volební urny.

Tímto způsobem odvolila celá naše třída. Sami jsme zvědavé, co nám tento projekt přinese a změní.

Kačka Vyšatová, Kája Palečková, 8.B

členky parlamentu