expedice vltava 1 20220709 1903425759

V termínu 26.6.– 29.6. 2022 se podařilo uspořádat neobvyklou akci pro deváťáky. Expedice se účastnili odvážlivci, kteří  mají rádi výzvy, očekávají klid, krásnou přírodu a pohodu s kamarády.

 

Zahájili jsme cestou autobusem z Prahy do Černé v Pošumaví. Po šesti kilometrech pochodu nás přivítala vodácká základna Chemoprojektu Praha, polesí Plánička u Dolní Vltavice. Místo v  chráněná krajinné oblasti Šumava bylo skutečně kouzelné. Účastníci dorazili na holou louku a museli si postavit stany i zázemí. Samozřejmostí bylo shánění dřeva na vaření i táborový oheň. Hlavní náplní akce byl vodácký výcvik na pramicích, kánoích i kajaku.

Všichni účastníci bez problémů zvládli všechny nástrahy počasí i očekávanou nepohodu. Doufám, že si krásné zážitky budou dlouho pamatovat…

                                               Jana Civínová – třídní učitelka