braennball 1 20220615 1110210617Dne - 15.6. 2022 se přihlášení žáci školy z 1. – 4. tříd  účastnili sportovního dne s náplní netradiční pálkovací hry - brännball. V roli rozhodčích a zapisovatelů se představili žáci deváté třídy. Nejprve jsme malé spolužáky rozdělili do 10 skupin. V každé skupině náhodným výběrem byli zastoupeni  prvňáčci, druháci, třeťáci i čtvrťáci. Každou skupinu vedl jeden deváťák. Dohlížel na včasný nástup k utkání, pitný režim i dodržování pravidel. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin po pěti účastnících. Vyvrcholením bylo utkání o třetí místo a finále, kde se rozhodlo, kdo celý turnaj vyhraje a převezme z rukou ředitele školy putovní pohár.

 

Na prvním místě skončili SPORTOVCI vedení BÁROU,

medaile za druhé místo převzali TYGŘI podporovaní MARIANEM

a třetí skončili GUMÍTCI se svým kapitánem ONDROU.

Organizace  závodu  byla postavena na spolupráci dětí, vzájemné toleranci a principech fair play. Vítězové získali putovní pohár ředitele školy, žáci na první 3 místech získali medaile. Nechyběla ani svačinka pro všechny účastníky a sladká odměna, kterou rozdávaly paní učitelky ve třídách při závěrečném hodnocení akce.

Jana Civínová – učitelka TV