elektrarna 1 20211208 1813509771Dne 15.11. 2021 jsme se ve škole s třídou zúčastnili virtuální prohlídky elektráren skupiny ČEZ. Připojili jsme se k online prohlídce přes google teams. Přednáška začala rozřaděním typů elektráren na emisní a bezemisní. Potom nás dva moderátoři provedli vnitřkem turbíny ve vodní elektrárně. Vysvětlili nám, jak elektrárna funguje. Ukázali nám solární panely a větrné elektrárny. Dozvěděli jsme se mnoho o jejich chodu, poloze, nebo například čištění. Průvodci na nás byli moc hodní a mnoho nám toho vysvětlili. Měli jsme i prostor na otázky. Na konci celé ukázky proběhla soutěžní otázka, na kterou odpověděla správně jako první Vilola Skalická a ČEZ jí do školy poslal výhru.

                                                                       Viola Skalická a Ondřej Sležka - 9. třída