testovani 1 20141128 2050955867S koncem listopadu byl v jednotlivých třídách dokončen vstupní test pohybové zdatnosti v rámci projektu „Pohyb a výživa“. Fitnessgram, který byl použit, obsahuje hned několik disciplín, které zkoumají: aerobní zdatnost, svalovou zdatnost a flexibilitu.

Děti prováděly člunkový běh, hrudní předklony v lehu pokrčmo, test síly a pohyblivosti extenzorů trupu, výdrž ve shybu na hrazdě, předklony v sedu pokrčmo levou a pravou, kde byla použita jako pomůcka lavička atd. Nutno podotknout, že i když se jednotlivé výkony lišily a pro někoho mohly být testy namáhavé, děti ke cvičení přistupovaly s radostí a poctivostí.  Konec školního roku, kdy dojde ke kontrolnímu testování, ukáže, jak jednotlivci dodržovali zásady VIP školáka – šest priorit žáka v oblasti pohybu a výživy a co se jim podařilo na sobě a svých výkonech zlepšit.

Kubánková T.