schola pragensis 3 20141125 1021860294Ve čtvrtek 20. 11. 2014 se v pražském Kongresovém centru na Vyšehradě konal 19. ročník veletrhu středních škol Schola Pragensis, kterého jsem se společně se svými spolužáky a panem učitelem Bjačkem zúčastnil.

Výstava byla určena zejména žákům osmých a devátých ročníků, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studim na středních školách. Žáci si mohli prohlédnout u jednotlivých stánků nabídku studijních programů středních škol, gymnázií i učilišť z celé Prahy. Od reprezentantů středních škol jsme dostali informační letáky, které jsme si odnesli domů a mohli je ukázat rodičům.
          Tato akce se mi velmi líbila, rozšířil jsem si své obzory o možnostech dalšího studia a udělal si představu, na jaké škole by se mi líbilo. Byl jsem překvapen z množství škol a studijních oborů, které Praha nabízí. Nejvíce mne zaujaly střední průmyslové školy dopravní. Velmi rád bych se této výstavy zúčastnil i příští rok.

Zapsal: Filip Keller, žák 8. A