prochazka 1 20161207 1179406930Byl pátek 4. listopadu krátce po 17. hodině a my (děti z 5.A,B a 6.třídy a někteří rodiče) jsme se vydali vstříc večerní Praze. Cestou nás doprovázely paní učitelky – Jana Olšovská, Zuzana Hauerlandová a Helena Lenhartová.

Pomyslnou startovní čárou nám byla Prašná brána a panovníci sedící na jejím průčelí.
Vydali jsme se přes Ovocný trh, kolem Stavovského divadla ke Karolinu.
2. zastávka byla na Staroměstském náměstí, na kterém nás symbolicky přivítalo odbíjení orloje a osvětlené věže Týnského chrámu.
3. zastavení bylo u Karlova mostu, přes který jsme přešli a došli na Malostranské náměstí. Chrám svatého Mikuláše byl místem dalšího zastavení.
Závěrečná část putování vedla po 208 schodech k hlavní bráně Pražského hradu.
    Odměnou nám byly krásné vyhlídky na osvětlené město, zářící věže, potemnělé uličky a klidnou hladinu Vltavy. Malým bonusem bylo pěkné počasí.
     Věřím, že Ti, co se procházky zúčastnili, a bylo nás opravdu dost, si ji užili a nasáli atmosféru večerního města, které je trochu jiné než to chvátající za bílého dne.

Za děti a rodiče Jaroslava Drábková