jezek 1 20190424 1457932562Pro děti z naší školy je samozřejmostí pomoc všem, kdo to potřebují. Dalším z charitativních projektů, do kterého jsme se zapojili, byl projekt Kamarád ježek, který umožňuje dětem z pražských škol vyzkoušet si práci zvířecího ošetřovatele a po celou zimu společně pečovat o malého ježečka, který by mrazivé měsíce ve volné přírodě nepřežil.

Do třídy jsme dostali pozdní ježčí mládě, které před zimou do své péče přijala Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Naše ježčí slečna Bodlinka patřila mezi ježečky, kteří se v přírodě na podzim nestihli dostatečně vykrmit a dosáhnout hmotnosti nezbytné k tomu, aby zimní měsíce mohli přečkat v zimním spánku. V záchranné stanici proto zůstávají až do jara. Děti se pod odborným dohledem ošetřovatelů záchranné stanice učily  zodpovědnosti za svěřené zvířátko a staraly se o něj tak, aby mělo na jaře dostatek sil a mohlo se vrátit zpátky do volné přírody. Díky naší společné péči se Bodlinka vykrmila na krásných 960 g a my ji mohli vypustit do volné přírody v blízkém Prokopském údolí. Přejeme jí hodně štěstí a doufáme, že teď už to sama zvládne. Držte jí s námi palce!

Mgr. Monika Linhartová a děti ze 4. A.