Pro děti školního věku nabízíme kroužek sportovní gymnastiky, kde se děti seznámí hlavně s cvičením na nářadí- kladinou, hrazdou, přeskokem a prostnými. Během roční průpravy by se měly vaše děti naučit správně kotoul vpřed a vzad, přemet stranou / hvězda/, roznožku a skrčku přes bednu, výmyk na hrazdě.
Sportovní gymnastika je skvělým základem pro všechny ostatní sporty, je však třeba říct, že čím později se začíná, tím těžší je se základní akrobatické prvky naučit.
Každopádně sportovní gymnastika je sport, který všestranně rozvíjí všechny svalové skupiny, svalový aparát není jednostranně zatížený a přetěžovaný a dítě získává rychlost, obratnost, rozvíjí sílu.
Tréninky nejsou jednostranné. Gymnastika nabízí spoustu možností. Dětem se věnují kvalifikovaní trenéři 2. a 3. třídy a bývalé gymnastky jako asistentky trenérů.
Gymnastika je vhodná zejména pro děti předškolního věku a od 1.- 3. třídy- potom se již děti, které s gymnastikou začínají, těžko přizpůsobují dovednostem mladších vrstevníků.
Každoročně je možné účastnit se závodů, pořádáme veřejné hodiny pro rodiče, vánoční akademii, na které mají možnost vystoupit všechny děti, letní a zimní a velikonoční soustředění a také vlastní říjnový gymnastický závod Dráček, kterého se každoročně účastní více než 100 malých gymnastů a gymnastek z celé republiky. Naši svěřenci dosahují nejen skvělých výsledků v gymnastice- v letošním roce jsme získali 3. místo v soutěži družstev na MĆR a v kategorii žákyň II. Máme ale i mistryni republiky jednotlivkyň v této věkové kategorii.
Děti, které se pak chtějí věnovat jinému sportu, mají z gymnastiky skvělé základy a dosahují i v jiných sportech velmi pěkných výsledků/ atletika, plavání, kanoistika, akrobatická gymnastika, TeamGymy a jiné./
Děti, které nechtějí sportovat vrcholově a výkonnostně, pak mají alespoň částečně srovnané tělo, posílené svalstvo, snad i super kamarády a hlavně skvělé zážitky e společně prožitých akcí.
Gymnastika pro předškolní děti letos bude v pondělí a ve středu od 16 30.-17.30 hodin.
Pro děti školního věku- 1.-4. třída pak v pondělí a ve středu od 17.30 do 18.30 hodin.
Začínat budeme druhý týden v září.
V případě zájmu o umístění do některého z družstev, pak můžete kontaktovat hlavní trenérku A. Kudličkovou- 773963651/ 4.A /