epora 1 20150625 1895324796V rámci celoškolního projektu Krásy naší vlasti navštívila třída 6.B zajímavé místo na Praze 13 - středověký skanzen Řepora. Po dlouhém rozmýšlení a plodné diskuzi jsme nakonec zvolili ekonomicky nejméně náročnou variantu.    Foto

Polovina třídy dojela na místo určení na kolech a druhá část žáků absolvovala cestu pěšky. Na místě nás čekala objednaná exkurze s velmi obsáhlým programem. Žáci měli připravené pracovní listy a vše si mohli v praxi prohlédnout i vyzkoušet. Zajímavé pro všechny byly asi nejvíce středověké hry. Žáci se rozdělili do skupinek, vytvořili fotodokumentaci k vybraným objektům středověké vesničky a následně ji využili při vypracování prezentace z akce. Cestu zpět do školy jsme zvolili přes Prokopské a užili si tak krásné přírody a počasí.