rafty 1 20150604 1659992462Ráno se naše třídy 5.A, 4.A a 3.A sešly před školou, aby odjely na výlet a vyzkoušely, jak se řídí loď a sjíždí řeka. Cestou tam se nás slovní kopanou snažil zabavit instruktor Ondra, což se mu ale zase tak moc nedařilo. Přeci jen napětí a očekávání od dnešního dne bylo silnější.

Konečně jsme dorazili na místo. Převlékli jsme se do vodáckého oblečení, nasadili vesty, vyzvedli pádla a vyslechli hlavní přednášku o tom, jak se voda sjíždí, co je důležité a co ne a jak se vlastně máme při sjíždění řeky chovat. Pak jsme vytvořily posádky a s chutí se vrhli na cestu. Každá posádka měla svého vedoucího. Někdo v podobě instruktorů, někdo v podobě paní učitelek. Hned na začátku se ukázalo, kdo se sjížděním teprve začíná a kdo je již starý mazák..Takže třeba zrovna posádka č. 3. pod mým vedením se zasekla hned na kraji a potřebovala pomoc odborníků. Ale nebyli jsme zdaleka jediní. Nakonec jsme to zvládli úplně všichni. Řeka Jizera byla nádherná a hlavně příroda kolem. Viděli jsme kačenky, krávy i ovečky, zpívali písničky a samozřejmě používali vodácký pozdrav AHOJ. I počasí docela přálo. Nebylo žádné horko ale ani žádná velká zima, tak akorát. Po dojezdu nás čekala zasloužená odměna v podobě zdravých hranolek, klobás, smažených sýrů a všeho toho, co k vodě patří. Bylo to super a doufám, že jsme si to užili nejen my - úči, ale hlavně naše skvělé děti.

Andrea