ZŠ Janského pro oblast POHYBU zařazuje změny přímo do výuky, ale také do volnočasových aktivit

Škola plánuje umožnit žákům větší prostor pro pohybové aktivity i v hodinách jiných předmětů, než je tělesná výchova a cíleně působit na odstranění únavy i kompenzaci jednostranné zátěže žáku při výuce.

Doporučuje zařadit cvičení před vyučováním v rámci školní ranní družiny a vyhradit přestávku po třetí vyučovací hodině jako pohybovou (alespoň 1x týdně venkovní, dále na chodbě před třídami).

Naše škola se registrovala ve školním roce 2014-2015 již do druhého ročníku Sazka olympijského víceboje. Včasným přihlášením tak získala sportovní knížky pro žáky prvního stupně. Při samostatném sportování si tak žáci budou moci zaznamenávat svou pohybovou aktivitu do sportovní žákovské knížky v rámci projektu: „Česko sportuje“ pomocí systému samolepek.

Žáci druhého stupně se ve spolupráci s učitelem tělesné výchovy budou podílet na zábavném testování pro děti prvního stupně do projektu Česko sportuje.

Dne 21.10. 2014 přivítáme na naší škole družstva z jiných škol a zasoutěžíme si v plnění odznaku všestrannosti olympijských vítězů – letos byl zvolen pětiboj.

Všichni žáci si budou moci porovnat své výkony a zhodnotit své vlastní zlepšování v rámci Celoškolního sportovního dne 23.4. 2015, (kdy proběhne desetiboj OVOV) a turnaje v Brännballu 24.6.2015.

Významně se rozšířila nabídka sportovních kroužků v rámci školy a při ŠSK ZŠ Janského a také se zvýšil podíl spolupráce s Českou unií sportu (SK Velká Ohrada – oddíly minibasketbalu, florbalu a fotbalu) velký podíl na zapojení žáků do pohybu hraje i miniházená.

Je důležité připomenout i nabídku lyžařských škol v přírodě a zahraničního zájezdu do Rakouska rozšířeného i o snowboarding.

Jana Civínová, učitelka TV