strasidelna skola 1 20181104 1399827439Ve středu 31.10. absolvovaly děti z 2. B a 3. B třídy kromě té běžné dopolední školy také školu odpolední Strašidelnou. Na úvodní módní přehlídce jsme udělali docházku strašidel, která dorazila. A jaký byl rozvrh hodin? Hodina skřehotání, tam se zpívalo. Hodina blekotání, kde děti zjistily, že existuje Lexikon ohrožených druhů strašidel i Atlas strašidel. Na hodině rejdění se dovádělo s animátorkou Karolínou. V hodině her se v týmech soutěžilo v netradičních hrách – Ježibabiny škrpály, Kouzelné kameny i Vysavač baby Jagy. Při hodině patlání si všechna strašidla vyrobila pavouka. Poslední v řadě byla hodina strachu. Tam strašidla musela projít temnou školní chodbou, kde cestu osvětlovala jen malá světýlka. A pak nás již před školou čekali rodiče a společně jsme vytvořili opravdu dlouhý lampiónový průvod. Ten jsme zakončili u naší nově zasazené lípy, kde jsme jí posvítili do života, aby dobře rostla. A také jsme posvítili všem hodným strašidlům na cestu domů.

Paní učitelky Dana, Táňa a animátorka Karolína