Vážení rodiče školáků 4.-6. tříd,  obracíme se na Vás se žádostí o spolupráci při víkendovém záznamu celodenně konzumované stravy a nápojů, jehož součástí je i odběr vzorků moči Vašeho dítěte. Studii pořádá Společnost pro výživu (www.vyzivaspol.cz), členové řešitelského týmu jsou současně zaměstnanci Fakultní nemocnice v Motole.

Cílem studie je zhodnocení změn vnitřního prostředí u dětí školního věku v souvislosti s konzumací stravy a nápojů. Studie umožní doplnit údaje z již proběhlých studií, zaměřených na kojence, batolata, předškolní a školní děti.

Děti již od nás obdrželi informovaný souhlas a seznámení se studií.

Touto cestou bychom Vás rádi poprosili o pozorné přečtení studie a připojení Vašeho souhlasu na účastni na studii (se specifikací, zda se jedná o účast na jednodušší studii – A, nebo komplexnější – B).

Předem velmi děkujeme.

MUDr. P. Tláskal, Csc., Mgr. T. Vrábelová, MUDr. J. Zieg, Ph.D.