Aktuality

prakticke innosti 1 20190516 1592465477Letos jsme jaro přivítaly výrobou dekorace na stůl a přípravou pokrmů ve školní cvičné kuchyňce. Vše bylo sladěno do jarně - velikonoční tématiky. Než akce vyvrcholila přípravou pokrmů, tak jsme si vyrobily dekoraci v podobě malovaných kamínků, papírových květů či zajíčků. Celou dobu jsme komunikovaly, pracovaly a kooperovaly ve skupinkách v počtu cca 5 dívek.

Recepty jsme si samy vyhledaly, zapsaly a následně si zakoupily suroviny, které byly na přípravu nutné. Při vaření jsme dbaly na hygienu a pracovní či bezpečnostní postupy. Jakmile bylo jídlo hotové, tak jsme se sesedly k prostřenému stolu a společně ochutnávaly od každé dobroty. Vše bylo velmi chutné a vaření jsme si velmi užily.

Žákyně 9.A,B a pí. učitelka A. Uhlíková