Aktuality

peeni chleba 1 20190515 1561565786V rámci zpestření výuky se 3. B vypravila na program „Cesta ke chlebu“ v Toulcově dvoře. Děti absolvovaly návrat do dob našich předků a zábavnou formou se seznámily s běžným životem na statku a způsobem, jakým si jeho obyvatelé obstarávali výživu. Prohlédly si různé druhy obilí, dozvěděly se o způsobu jeho pěstování, sklízení a následného zpracování. Vyzkoušely si, jak obilí vymlátit cepem a získaná zrna namlely na mouku, kterou použily na pečení chleba.

Dobu, kdy se chléb pekl, využila lektorka k hrám, při nichž si děti zopakovaly všechny nové poznatky a hlavně se v rámci herních činností také proběhly na čerstvém vzduchu. Děti už dnes ví, že „cesta ke chlebu“ je poměrně náročný a dlouhý proces. Domů se vracely spokojené s novými zážitky a vlastníma rukama upečeným bochánkem chleba. Věřím, že hodně chutnal…..