Aktuality

hrat spolu 1 20190329 1019768617Tak se jmenuje projekt pořádaný FHS UK, který má za úkol multikulturní poznávání a porozumění prostřednictvím společného muzicírování. Na workshop do naší školy dorazil romský muzikant Jan Dužda, který je tedy představitelem kultury nám vcelku blízké. Děti ze 7.B a 8. třídy s ním prožily velmi příjemné dopoledne. Nejprve si vyslechly Jendův dosti pohnutý a zajímavý životní příběh (s dobrým koncem) a pak všichni společně nacvičili píseň s funky rytmem a romským textem. Ve školním klubu zněl neuvěřitelný trojhlasý zpěv! Ovšem nejdůležitějším vzkazem pro žáky bezesporu bylo, že vzdělání je a bylo základem pro život. Věřím, že workshop ještě prohloubil vzájemnou toleranci a pochopení, které, díky Bohu, v naší škole mezi dětmi z často odlišných kultur panuje.

Alena Buljatová