Aktuality

vyprava 1 20181022 2050991881V rámci celoškolního projektu Osudové osmičky a Strom svobody se vydali žáci 2. a 3. B do Obory Hvězda- místa, kde se před staletími odehrála Bitva na Bílé hoře. Toto místo sloužilo také jako lovecký a odpočinkový zámeček. Starost o něj po roce 1918 převzala Správa Pražského hradu. Sem na svých vyjížďkách na koni, mino jiné, zajížděl i prezident T. G. Masaryk.

Naši žáci zde pozorovali stromy, plnili různé úkoly z pracovního listu, vyplňovali pozorovací arch, obkreslovali nasbírané listy, pohráli si, zasoutěžili si a nakonec do dutiny stromu pošeptali své tajné přání. Děti se seznámily se zajímavou pražskou přírodní a historickou památkou, a tak si obohatily svoje poznatky.

třídní učitelky Táňa a Dana