Aktuality

muzeum 1 20181016 1707309539Děti ze třetích tříd se v rámci krásného podzimního dne vydaly za pražskými pověstmi do Muzea pražských pověstí a strašidel. A byla to cesta věru dobrodružná. Hned po příchodu byly přivítány starým mnichem a strašidelnou paní. Ti jim zprostředkovali setkání tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy.

V interaktivní části prohlídky děti objevily velkou knihu plnou zajímavých pověstí o lidech, kteří se pravidelně vracejí zpět na tento svět. Prohlédly si různé předměty, které patřily jednotlivým strašidlům. V kouzelném zrcadle viděly také sebe jako strašidla, zahrály si divadlo, ale prohlédly si i postavy vystupující ze zdi a vizi bájné kněžny Libuše. V podzemí prošly tajuplnou středověkou půlnoční uličkou. Během komentované procházky Malou Stranou se např. dověděly, jak přišla Čertovka ke svému jménu, kterou zahradu stavěli pro Rusalku, jak to bylo s Bruncvíkem a státním znakem. Někteří si dokonce dělali poznámky, aby si vše lépe zapamatovali. Čekají nás totiž centra aktivit, kde své nově nabyté vědomosti uplatní. Procházka byla pro všechny příjemným a užitečným ukončením pracovního týdne.

Třídní učitelky Táňa a Bára