Aktuality

ZŠ Janského se 15. 6. 2018 stala majitelem zbrusu nového atletického oválu, který opět pozvedne úroveň vzdělávání na této škole. Slavnostního otevření se účastnili pan starosta Ing. David Vodrážka, paní místostarostka RNDr. Marcela Plesníková a pan místostarosta Ing. Pavel Jaroš.

Mezi hosty nesměl chybět vedoucí školského odboru pan Mgr. Jan Šafir a další hosté z radnice MČ Prahy 13. Žáci jako poděkování panu starostovi a paní místostarostce, kteří se nejvíce zasloužili o realizaci tohoto projektu, zazpívali píseň Jaroslava Uhlíře na vlastní text oslavující sport na ZŠ Janského. Po slavnostním přestřižení pásky se pan starosta chopil startovací pistole a paní místostarostka rozdala štafetové kolíky pro první štafetový závod na novém oválu. Po výstřelu se rozběhly první štafety po oválu a žáci si předávali štafetový kolík od nejmladších prvňáčků po nejstarší deváťáky. Štafeta tak kromě sportu oslavovala také vzájemné předávání vědomostí a spolupráci mezi dětmi, rodiči a širokou veřejností… Pak neváhali ostatní žáci a užili si nové sportoviště. Na závěr nezbývá než poděkovat panu Ing. Davidu Vodrážkovi a paní RNDr. Marcele Plesníkové za další dokončený projekt, který rozvíjí školství na Praze 13. Můžeme se směle postavit na dráhu a odstartovat nový školní rok 2018/2019.

Mgr. Jan Havlíček
ředitel ZŠ Janského