Aktuality

o praze 1 20161207 1805996208V sobotu 12. listopadu v 10 hodin jsme se sešli (děti z 5.A,B a 6.třídy a jejich rodiče)  u pomníku mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí, abychom zahájili 1.etapu "Královské cesty", hry o Praze.

Všichni jsme od paní učitelky dostali mapku Starého Města a malého průvodce. Brožurka obsahovala vodítka, která nás navedla k místům vyznačeným na mapce a také několik otázek a úkolů, které čekaly na splnění.
Každý si mohl zvolit své tempo i skupinku, se kterou půjde. Cíl byl na stejném místě jako start.
Hlavním účelem této hry bylo zapomenout na každodenní shon a rozhlédnout se kolem sebe, všímat si věcí, které míjíme bez povšimnutí, dozvědět se něco nového a hlavně, pobavit se.
A tak, vyzbrojeni instrukcemi, termoskou s čajem a dobrou náladou, jsme se vydali vstříc poznání.
Hledali jsme domovní znamení, počítali hvězdy na věžích Týnského chrámu, procházeli úzkými uličkami a plnili jeden úkol za druhým.
Věděli jste, že sekáč není jen druh pavouka, ale i povolání vyobrazené na fasádě domu U Rotta?
Nebo, že čas pravého poledne určovaný v Klementinu, se lišil o 1 sekundu s tím, který měřili na Staroměstském náměstí?
Víte, co je prevét a kde ho v Praze najdete?
Nevíte? Tak se příště přidejte k nám a dozvíte se spoustu zajímavostí, zapomenete na současnost, protože k Vám bude promlouvat historie a prožijete krásné dopoledne se svými dětmi a přáteli.

V přiložené doplňovačce můžete zjistit, kam se vydáme příště.

Za děti a rodiče Jaroslava Drábková

o praze 37 20161207 1754045880